Servicegrossisten inngår samarbeid med Norgesmøllene

Servicegrossisten har valgt Norgesmøllene som ny hovedleverandør av mel og havregryn.
– Dette samarbeidet markerer et viktig steg i vår satsing på norske råvarer av høy kvalitet, med en leverandør som deler vårt engasjement for lokal forankring og bærekraftig matproduksjon, sier Peter Jensen, kategori- og innkjøpsdirektør i Servicegrossistene.
Norgesmøllene har en lang og stolt historie tilbake til 1866 og har i snart 160 år vært eid av norske interesser. Selskapet har hovedkontor i Bergen og møller i Vaksdal, Buvika og Skien. Som en viktig aktør i norsk matindustri har Norgesmøllene en sterk tilknytning til landbruket og bidrar til å sikre videreutviklingen av norsk matkultur, noe som har vært et viktig element i avgjørelsen om å bytte leverandør.
– Vi ser frem til å samarbeide med Servicegrossisten og til å skape gode løsninger og resultater sammen. Ved å levere produkter av beste kvalitet ønsker vi å bidra til å skape gode bake- og smaksøyeblikk. Vi ser frem til å styrke Servicegrossistens tilbud og skape merverdi for både deres kunder og virksomheter, sier Elisabeth V. Klokkervold, salgsdirektør i Norgesmøllene.
For Servicegrossisten er dette en viktig satsing for å sikre at våre kunder får tilgang til råvarer av høy kvalitet, produsert i Norge. Overgangen til Norgesmøllene som hovedleverandør vil skje gradvis, og vi ser frem til et fruktbart samarbeid som vil komme både våre kunder og det norske landbruket til gode.
Foto: Norgesmøllene
Om Norgesmøllene
Norgesmøllene er en ledende leverandør av mel og kornprodukter i Norge. Selskapet har siden starten i 1866 hatt norske eiere, og overskuddet går tilbake til den norske bonden. Med lokal produksjon og et sterkt fokus på kvalitet og bærekraft, bidrar Norgesmøllene til å videreutvikle norsk matkultur og sikre et bærekraftig norsk landbruk.
Om Servicegrossistene
Servicegrossistene er en av Norges største grossistkjeder i storhusholdningsmarkedet og består av 14 lokalt forankrede grossister. Servicegrossistene leverer alt av mat og drikke varer til hotell, restaurant, kantine, fastfood, offentlig og maritim sektor. Med vekt på lokal forankring og god service har Servicegrossistene de siste årene hatt god vekst. Omsetningen vil i 2024 passere 4,7 mrd. NOK, med over 500 lokalt ansatte over hele landet.
For ytterligere informasjon, vennligst kontakt:
Peter Jensen
Kategori- og innkjøpsdirketør
+47 936 42 042
peter@sg.no